17 nov: Mantelzorger en partner met dementie aan het woord in Alzheimer Café

17 nov: Mantelzorger en partner met dementie aan het woord in Alzheimer Café

LEMMER – Het verloop van dementie brengt ingrijpende verandering met zicht mee, niet alleen voor de persoon
met de diagnose maar juist ook voor de partner & kinderen en familieleden. Op 17 november staat het Alzheimer Cafe in het teken van de dynamiek binnen de relatie.

Aan de hand van zorgvuldig opgestelde vragen wordt in gegaan op dementie in het persoonlijke leven. Voor mantelzorgers is er ruimte om openhartig te praten over het moment van de eerste signalen en de balans tussen zorg en eigen tijd.

Focus op het hier en nu

Voor mensen met dementie ligt de focus op het hier en nu: wat brengt vandaag een goed gevoel en
welke herinneringen worden gekoesterd.

Veranderende rollen binnen het huwelijk

Het spreken over de veranderende rollen binnen een huwelijk is niet altijd even eenvoudig vertellen coördinators Vroukje Haanstra en Ria van het Meer. In het Alzheimercafé heerst een veilige omgeving waarin partners samen, maar ook met lotgenoten kunnen reflecteren op wat hen verbindt en hoe ze elkaar kunnen steunen op moeilijke dagen.

Troost en rust in een klein gebaar

Op 17 november 2026 verwelkomt het Alzheimercafé De Fryske Marren tevens de oprichtster van stichting Muis Jantje Nathalie Westra-Droesbeke. Dan staat het hartverwarmende verhaal achter de hand-gehaakte Jantjes” centraal. Dit zijn speciale troostmuisjes die overal in het land rust en comfort bieden aan patiënten met de ziekte dementie en parkinson.

Toen de oma van Natalie leed aan Alzheimer en Parkinson zagen haar naasten haar veranderen van een sterke vrouw tot een kwetsbaar, vaak eenzaam persoon wiens handen onrustig trilden. Een speciaal voor haar gehaakt muisje met meerdere staartjes bracht een onverwachte ommekeer. Zodra ze het muisje vasthield en aan de staartjes friemelde stopte het trillen en vond ze rust en troost. Natalie vertelt haar persoonlijke verhaal achter het initiatief van stichting Muis Jantje. Ook zal er voldoende ruimte zijn om vragen aan haar te stellen.

Meer informatie

Bijeenkomst is op 17 november 2026
Locatie Senioren dienstencentrum Lemmer Wiepke Hofstraat 8 in Lemmer
Inloop 19.00 programma start 19.30 uur

Voor meer informatie Ria van het Meer
r.vanhetmeer@alzheimervrijwilligers.nl

Op de foto Ria en Vroukje.