LEMMER – Een week geleden liepen we nog met de jas aan, en nu moeten we onder een boom zitten om wat koelte te vinden. Hoe kan dit nou allemaal zo snel veranderen?
Vorige week hadden we luchtaanvoer van over zee, plus een verkoudheidje in de bovenlucht weet u nog?
Nu is alles anders want we hebben met te maken met een samenwerking van een lagedrukgebied op de oceaan en wat hogedruk boven het midden van Europa. Tussen deze beide weersystemen staat een zuidelijke stroming waarmee hete lucht vanuit Noord-Afrika onze kant op komt.
Kans op pittige regen- en onweersbuien
In combinatie met de hoge luchtvochtigheid voelt het extra benauwd aan, daarmee is er een reële kans dat zich enkele pittige regen en onweersbuien gaan ontwikkelen. De grote vraag is waar en wanneer ze vallen, zou de lucht maar goed in de gaten houden.
Zaterdag zoekt een nieuw hogedrukgebied positie ten zuiden van Ierland met een westenwind wordt het allemaal wat minder heet.
De vraag is of de buien die vlak in de buurt van ons land liggen ons zaterdagochtend vroeg nog kunnen bereiken??
Weekendverwachting
Vrijdag
Veel zon en tropisch warm met maximaal 30 graden.
De wind is meest matig uit zuidoost, in de loop van de dag draaiend naar zuidwest.
Later op de dag neemt de kans op een regen-, en onweersbuien toe. In de nachtelijke uurtjes daalt de temperatuur langzaam naar 20 graden.
Zaterdag
Zonnige perioden en droog weer.
Met een zwakke tot matige westzuidwestenwind lopen de temperaturen op naar maximaal 27 graden. Voor degene die zaterdag buiten voetbal kijken, de temperatuur ligt bij het begin van de wedstijd rond de 22 graden.
Daarbij blijft het droog, later in de nacht daalt de temperatuur naar 16 graden.
Zondag
Droog met geregeld zon.
Er staat een matige noordoostenwind.
Het is zomers warm met 25 graden.
Begin volgende week
Begin volgende week blijft de zomer in een goede vorm, de zon schijnt geregeld.
Misschien dat er dinsdag een enkele bui valt, met 25-27 graden is het prima zomerweer.
Weerverleden
Terwijl we op deze vrijdag een tropische dag beleven, was het op 19 juni 1996 (30 jaar geleden) wel even anders.
Het regende regelmatig, met maar 14 graden was het erg koel. Op 19 juni 2002 was het tropisch met 31,2 graden, dit lijkt duidelijk meer op het weer van nu.
Weerspreuk
Zo heet het is in juni,
Zo koud is het in december.
Sible Waaijer



















