Sobere maaltijd en avondgebed in de veertigdagentijd

Sobere maaltijd en avondgebed in de veertigdagentijd Foto Freepik

LEMMER – Al sinds vele jaren wordt in de veertigdagentijd een sobere maaltijd georganiseerd door de protestantse gemeente in samenwerking met de RK gemeenschap. Dat is op dinsdag in Ús Thús, naast de Rooms Katholieke kerk. Dit wordt weliswaar georganiseerd door PKN en RK, maar ook andere gemeenschappen werken hieraan mee en nemen er aan deel.

Sobere maaltijd met speciaal doel

Het is geen drie gangen menu, maar er wordt een heerlijke gevulde vegetarische soep met stokbrood geserveerd. Een sobere maaltijd met een speciaal doel:

  • De voorbereidingen op Pasen bewuster beleven.
  • Het bevorderen van kontakten tussen leden van de verschillende gemeenschappen.
  • Een financiële bijdrage aan een goed doel (zie hierna).

Eigen bord en lepel meenemen

Centraal wordt gezorgd voor soep en stokbrood (geleverd door Bakkerij Breimer). Iedereen moet wel een eigen bord of soepkom met lepel meenemen. Na de sobere maaltijd wordt er gecollecteerd voor het gekozen doel. Vervolgens is er een vesperviering / avondgebed in de RK kerk. Thema van de vespervieringen is dit jaar “Vrouwen wijzen de weg”.

Goede doel: Stichting Fier in Leeuwarden

In aansluiting op dit thema is dit jaar als goed doel gekozen voor de Stichting Fier in Leeuwarden. Fier biedt opvang, behandeling, bescherming en werkt aan een betere toekomst voor mensen, vooral vrouwen, die te maken hebben (gehad) met geweld door iemand die dicht bij ze staat. Ieder is welkom bij de sobere maaltijd, maar u kunt er ook voor kiezen alleen bij de vesper aanwezig te zijn.
Aanvang maaltijd: 18.00 uur, vesper: 19.00 uur.