LEMMER – De politie heeft gisterochtend, dinsdag 28 januari 2025 in Lemmer een 39-jarige verdachte uit de gemeente Waadhoeke aangehouden voor opruiing en bedreiging. De aanhouding volgt op een onderzoek naar een incident in Dokkum waarbij een paspop die PVV leider Geert Wilders moest voorstellen aan een strop werd gehangen. Daarbij hing een spandoek met een politiek-getinte leus. Agenten kregen op donderdagochtend 31 oktober vorig jaar melding van een wandelaar van de paspop aan een strop in het Bonifatiuspark in Dokkum. De had verder een blonde pruik op het hoofd en droeg een wit T-shirt met de letters PVV erop. Eronder hing een spandoek met de tekst: ‘PVV = NSB. Zo eindigen fascisten’.
Sporenonderzoek
De politie deed toen sporenonderzoek, stelde vragen aan omwonenden en nam de pop mee. Ook is er gesproken met mensen in de omgeving.
Het onderzoek heeft geleid tot de aanhouding van de verdachte. Het gaat om een 39-jarige man uit de gemeente Waadhoeke. De man wordt verdacht van het ophangen van de pop en het plaatsen van het spandoek. Hij zal worden verhoord over zijn betrokkenheid. Uit het verdere onderzoek moet blijken wat zijn rol is geweest.