LEMMER – Steeds meer zaken gaan tegenwoordig online. Contact met de overheid verloopt via websites, digitale formulieren en een DigiD. Dat werkt snel en handig, maar niet voor iedereen. Vooral veel ouderen vinden het lastig om bij te blijven, terwijl persoonlijk langskomen of iets op papier regelen vaak niet meer kan. Daarom komt Anke de Jong op woensdag 4 februari naar het Bieb Café Digitaal in het Dienstencentrum Senioren in Lemmer. Zij vertelt over het Informatiepunt Digitale Overheid in de Bibliotheek, een plek waar je terechtkunt als je vastloopt bij digitale vragen.
Je hoeft geen lid te zijn
Alle vestigingen van Bibliotheken Mar en Fean zijn sinds 2020 een Informatiepunt Digitale Overheid, afgekort IDO. Dit is een gratis en laagdrempelig loket in de bibliotheek waar je hulp krijgt bij digitale vragen van de overheid. Je hoeft geen lid te zijn en je kunt gewoon binnenlopen.
Op weg helpen
De IDO medewerker helpt je op weg bij het gebruik van websites en formulieren. Gaat je vraag verder of is deze ingewikkeld, dan word je doorverwezen naar een organisatie die je verder kan helpen. Daarnaast organiseert de Bibliotheek cursussen en activiteiten om digitale vaardigheden te oefenen.
Meedoen in een digitale samenleving
Volgens Anke de Jong is die hulp hard nodig. “We zien dat steeds meer mensen moeite hebben met digitale ontwikkelingen, terwijl de overheid ervan uitgaat dat je alles online regelt. Met het IDO zorgen we ervoor dat niemand buitenspel komt te staan. Je hoeft het niet alleen te doen.”
Als Specialist Basisvaardigheden vertelt Anke tijdens het Bieb Café Digitaal over welke hulp je in de Bibliotheek kunt krijgen als je vastloopt bij digitale overheidszaken. Denk aan vragen over DigiD, toeslagen, belastingen, zorg of pensioen. Ook licht ze het ontstaan en de ontwikkeling van het IDO, de samenwerkingen met andere organisaties en het aanbod aan cursussen bij Bibliotheken Mar en Fean toe.
Praktische informatie
Datum: Woensdag 4 februari
Tijdstip: 10.00 – 11.30 uur (inloop vanaf 09.45 uur)
Locatie: Dienstencentrum Senioren Lemmer
Aanmelden: Telefonisch naar Bert Schotanus, tel. 0514 – 563566
Kosten: € 2,50 per bijeenkomst (contant betalen bij binnenkomst)
Voor meer informatie ga naar https://bmf.op-shop.nl/7342/bieb-caf-digitaal-lemmer/04-02-2026
Over Bieb Café Digitaal
Het Bieb Café (Digitaal) is een samenwerking tussen Bibliotheken Mar en Fean en Dienstencentrum Senioren. Zij organiseren maandelijks bijeenkomsten waar steeds een actueel digitaal thema centraal staat – van digitale nalatenschap tot handige gezondheidsapps. De bijeenkomsten zijn bedoeld om kennis te delen, ervaringen uit te wisselen en sociale verbinding te stimuleren.



















